IV MIEJSCE DLA UCZNIÓW ZSLiT Z WOJNICZA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FUNDACJI UNDERGROUND - „LEKCJA HISTORII I SZTUKI Z JACKIEM KACZMARSKIM”

2018-12-14 00:00
IV MIEJSCE  DLA UCZNIÓW ZSLiT Z WOJNICZA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FUNDACJI UNDERGROUND  - „LEKCJA HISTORII I SZTUKI Z JACKIEM KACZMARSKIM”

Drużyna z klasy I LO w składzie: Aleksandra Witek, Krystyna Pajor, Aleksandra Pikul oraz Kamil Szymański zajęła czwarte miejsce w rywalizacji 8 drużyn, biorących udział w ogólnopolskim konkursie związanym z życiem i twórczością Jacka Kaczmarskiego.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą z zakresu historii, malarstwa, biografii postaci, które stały się inspiracją do napisania tekstów 15 piosenek Jacka Kaczmarskiego. Byli jedną z najmłodszych drużyn ( pozostali to w większości uczniowie klas maturalnych) a mimo to  stoczyli wyrównaną walkę i znaleźli się w połowie stawki.

Nasi uczniowie już zapowiedzieli, że chcą poprawić wynik w roku przyszłym, ponieważ Fundacja będzie organizowała kolejną edycję konkursu,

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała Dorota Robak.