Udział młodzieży z ZSLiT Wojnicz w projekcie „Przełamywanie kulturowych stereotypów” realizowanego w ramach programu ERASMUS+

2019-01-17 00:00
Udział młodzieży z ZSLiT Wojnicz  w projekcie „Przełamywanie kulturowych stereotypów” realizowanego w ramach programu ERASMUS+

Dzięki współpracy  szkoły z Centrum Kultury Wsi Polskiej z Wierzchosławic, nasi uczniowie wraz z młodzieżą z Litwy, Węgier i Słowacji brali udział w projekcie „Przełamywanie kulturowych stereotypów” realizowanym w ramach programu ERASMUS+. Głównym celem było przezwyciężenie stereotypów dotyczących obywateli państw, wzmacnianie więzi między krajami poprzez lepsze zrozumienie różnic kulturowych, budowanie trwałych międzynarodowych stosunków. Uczniowie gromadzili wiedzę i kształtowali swoje umiejętności interpersonalne oraz językowe poprzez udział  w warsztatach, wycieczkach, wieczornych spotkaniach. Projekt odbywał się w dniach 15.12. 2018 – 22.12.2018r. Podsumowaniem projektu w szkole była wspólna międzynarodowa Wigilia.