Praktyki zawodowe w Niemczech – przygotowanie mentalne

2019-05-23 00:00
Praktyki zawodowe w Niemczech – przygotowanie mentalne

bez-tytulu.png

Trwają przygotowania do wyjazdu naszych uczniów, gastronomów i logistyków na 4-tygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec w ramach projektu „Będziemy dobrzy w naszej pracy-zbieramy doświadczenia w Niemczech.” Projekt jest realizowany ze środków POWER, współfinansowany przez Unię Europejską.

Termin wyjazdu: 02.06.2019r.-29.06.2019r.

Przedstawiciele firmy Siegmundsburger Haus Werraquelle (SHW) GmbH organizującej praktyki w Niemczech, pan dr Manfred Müller i pani Katarzyna Suchocka odwiedzili naszą szkołę i przeprowadzili przygotowanie mentalne uczniów, na którym omówione zostały różnice kulturowe oraz ważne kwestie formalne związane z wyjazdem i pobytem uczniów na praktyce. Omówiono dwa dokumenty: "Lista przydatnych rzeczy na praktykę do Niemiec" oraz "Wskazówki dla praktykanta od SHW".

Miejsca praktyk naszych uczniów zlokalizowane są w okolicach Turyngii. Uczniowie odbędą praktyki w renomowanych hotelach oraz w centrum logistycznym. Każdy będzie miał zapewnione zakwaterowanie, transport, wyżywienie oraz kieszonkowe.

Miejscowości i hotele, w których odbędą praktykę nasi uczniowie:

Bad Wildungen - Göbels`s Hotel Aquavita
www.goebels-aquavita.de