PO WER praktyki zawodowe/staże w Niemczech

2019-06-04 00:00
PO WER praktyki zawodowe/staże w Niemczech

Zwiedzanie Drezna

Uczniowie Technikum Logistycznego oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych rozpoczęli 4 tygodniową praktykę zawodową w Niemczech. Staże zagraniczne to również możliwość zwiedzania i poznania historii i kultury niemieckich miast.

Już pierwszego dnia pobytu uczniowie zwiedzili położone nad rzeką Łabą Drezno oraz zapoznali się z interesującą historią tego pięknego miasta, które niegdyś było nazywane „barokową Florencją” Niemiec.

Praktykanci zobaczyli między innymi Zwinger – rokokowy zespół pałacowy, zamek – główną rezydencję drezdeńską, Kościół Marii Panny (Frauenkirche) i Nowy Rynek, malowidło ścienne „Orszak książęcy” (Fürstenzug), Pałac Taschenberg, muzeum Albertinum, Operę Sempera (Semperoper), Katedrę Świętej Trójcy znaną jako Kościół Dworski (Hofkirche).

www.Dresden.de

Transfer do hoteli

Tego samego dnia uczniowie zostali rozwiezieni do hoteli, w których mieszkają i odbywają praktykę:

Bad Wildungen - Göbels`s Hotel Aquavita
www.goebels-aquavita.de

Rotenburg an der Fulda - Posthotel Rotenburg
www.goebels-rodenberg.de

Rotenburg an der Fulda - Göbels`s Hotel Rodenberg
www.posthotel-rotenburg.de

Logistycy są zakwaterowani w Eisenach, natomiast ich miejscem praktyki jest centrum logistyczne w miejscowości Berka/Werra.

Berka/Werra - Storch-Ciret-Logistics GmbH
www.storch-ciret.com

Wkrótce kolejne relacje ze staży w niemieckich przedsiębiorstwach.