ZAWODOWO NA ŚLĄSKU

2019-06-05 00:00
ZAWODOWO NA ŚLĄSKU

Uczniowie klas Technikum Logistycznego mieli wyjątkową możliwość w dniach 30-31 maja  2019 roku zwiedzenia fabryki tarcz hamulcowych BREMBO w Dąbrowie Górniczej oraz  magazynach Moto – Profil Sp. z o. o. w Chorzowie, a wszystko to dzięki znakomitej współpracy   z partnerem szkoły z firmą MYTNIK – zajmująca się dystrybucją części samochodowych.

Fabryka Brembo w Dąbrowie Górniczej jest najnowocześniejszym obiektem włoskiej firmy na świecie. W pomieszczeniach fabrycznych nie wolno robić zdjęć. Firma Brembo pieczołowicie strzeże swoich tajemnic. Tym bardziej, obejrzenie z bliska przez uczniów  procesu tworzenia części, było unikalną okazją. Po fabryce, uczniów klas Technikum Logistycznego oprowadzali pracownicy firmy, odpowiedzialni za konkretne działy. Dzięki temu każdy mógł zadawać szczegółowe pytania i otrzymywać na nie odpowiedzi od fachowców, obcujących z tematem na co dzień. Uczniowie obejrzeli każdy etap produkcji tarcz – od żeliwa po gotowy produkt. Była to jedyna okazja by zobaczyć coś, czego zazwyczaj oglądać nie można. Drugi etap wyprawy to wizyta w magazynach Moto – Profil Sp. z o. o. w Chorzowie, największego importera i przedstawiciela najbardziej liczących się firm produkujących elementy niezbędne do napraw i wymian eksploatacyjnych w samochodach osobowych i dostawczych. Uczniowie mogli dokładnie zaobserwować strukturę dystrybucji opartą na wysoce efektywnym i niezawodnym systemie logistycznym wspartym najnowocześniejszymi technologiami informatycznymi. Końcowym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Śląskim, gdzie można było zobaczyć wspaniałe dzieła sztuki polskiej z okresu 1800- 1945, galerię plastyki nieprofesjonalnej, galerię śląskiej sztuki sakralnej, laboratorium przestrzeni teatralnej, wystawę – Światło historii Górny Śląsk.