Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Projekt "Spotkanie. O tym co nas porusza."

2019-06-12 00:00
Projekt "Spotkanie. O tym co nas porusza."

centrum-sztuki-moscice.jpg

imit-logo.jpg

Centrum Sztuki Mościce, Instytut Muzyki i Tańca oraz NAZWA PARTNERA realizują wspólnie projekt edukacji tanecznej pod nazwą „Spotkanie. O tym, co nas porusza”.

Myślą przewodnią projektu jest chęć zintegrowania młodych tarnowian zainteresowanych tańcem, a także idea nawiązania dialogu i współpracy między młodzieżą licealną a seniorami – jako odpowiedź na brak naturalnej przestrzeni do kontaktów wielopokoleniowych w mieście. Projekt zrealizowany zostanie w miesiącach od maja do października 2019 roku z przerwą podczas okresu wakacyjnego. Zakłada szereg działań edukujących o tańcu - w sposób teoretyczny, poprzez wykłady i wspólne oglądanie spektakli zakończone dyskusjami, oraz praktyczny – udział w warsztatach tańca współczesnego, tańca współczesnego z elementami klasyki, tańca swingowego i kontakt improwizacji. Zdobyta wiedza i umiejętności wykorzystane zostaną do przygotowania spektaklu, który zaprezentowany zostanie na scenie Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta. Tematyką nawiązywał będzie do zmieniających się obyczajów i wartości, jakie cechują każde z pokoleń.  Udział w projekcie jest bezpłatny, a wszystkie zajęcia odbywają się w Centrum Sztuki Mościce.

W projekcie uczestniczą: uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Wojniczu oraz członkowie Stowarzyszenia Senior na Czasie. 

Projekt „Spotkanie. O tym, co nas porusza”jest realizowany przez Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Współorganizowany i dofinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu MYŚL W RUCHU 2019.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów tańca współczesnego prowadzonych przez Aleksandrę Bożek - Muszyńską.

Więcej informacje o pozostałych wydarzeniach w ramach projektu - już wkrótce!

Zobacz galerię