Lekcja historii ,,POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE I ŻOŁNIERZE WYKLĘCI” w ramach realizacji programu edukacji historycznej dla szkół powiatu tarnowskiego

2019-09-09 00:00

Uczniowie klasy 1Lpw oraz 1TL5 uczestniczyli w dniu 9 września 2019 roku w wyjątkowej lekcji historii realizowanej przez Fundację Kwartalnika ,,Wyklęci” w ramach programu przeprowadzania lekcji w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie województwa małopolskiego, dotyczących Polskiego Państwa Podziemnego i Żołnierzy Wyklętych. Prelekcję wygłosił redaktor naczelny Kwartalnika ,,Wyklęci” Kajetan Rajski. W ramach realizowanego programu uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z wizerunkiem St. Sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza PS. ,,Rój’’, broszury upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych, jak również publikacje książkowe dotyczące prelekcji.