Uczniowie ZSLiT w finałowym pokazie projektu międzypokoleniowego pt. „ Spotkanie. O tym co nas porusza” w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

2019-10-02 00:00
Uczniowie ZSLiT w finałowym pokazie projektu międzypokoleniowego pt. „ Spotkanie. O tym co nas porusza”  w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

imit-logo.jpg

csm-logotyp-kolor-net-d.jpg

Dnia 12 października 2019 roku o godzinie 19:00 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbędzie się pokaz finałowy projektu międzypokoleniowego pt. „Spotkanie. O tym, co nas porusza”. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta”, uczestnicy zaprezentują spektakl podsumowujący ich taneczną „podróż” przez różne etapy projektu. Od maja do października 2019 roku, licealiści i seniorzy brali udział w warsztatach z tańca współczesnego, z tańca współczesnego z elementami klasyki, kontakt improwizacji i tańca swingowego, a także oglądali spektakle teatru tańca na żywo i brali udział w wykładach dotyczących historii i ewolucji tej dziedziny sztuki.

Oficjalne zakończenie projektu odbędzie się 27 października, poprzedzone wykładem, spektaklami oglądanymi na żywo w ramach Festiwalu „Scena Otwarta” i zajęciami ruchowymi z muzyką na żywo.

Projekt współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w Ruchu 2019.

Opis spektaklu:

Ni­ko­mu nie jest do­brze o czwar­tej nad ra­nem.
Je­śli mrów­kom jest do­brze o czwar­tej nad ra­nem
- po­gra­tu­luj­my mrów­kom. I niech przyj­dzie pią­ta,
o ile mamy da­lej żyć.

/ „Czwarta nad ranem” Wisława Szymborska

Czas upływa, a ciało koduje informacje. Zapisuje w sobie historie, przeżycia, chwile upadków i uniesień. Każda zmarszczka na skórze, każdy pieg na nosie mówi o czymś innym, a oczy to tylko pretekst do niekończącego się ciągu powiązań, relacji, rozmów, wspomnień wakacji nad morzem i zimnych grudniowych poranków.

Zapraszamy – na spotkanie – z nami. Zobaczcie co i jak nas porusza.

Choreografia: Karolina Mika, Anna Mikuła

Muzyka: Yannick Wandel, Izabela Płachta

Kostiumy i scenografia: Grzegorz Łabuda

Dokumentacja fotograficzna: Przemysław Sroka

Dokumentacja video: Aleksander Krzystyniak

Promocja: Katarzyna Pawłowska i Teatr w Ruchu

Pedagodzy: Zuzanna Kasprzyk – Molenda, Aleksandra Bożek – Muszyńska, Krystyna Dębicka, Katarzyna Wrona

Koordynacja projektu: Anna Mikuła, Karolina Wójs

Obsada:

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz członkowie Stowarzyszenia Senior na Czasie

Gabriela Baniak, Przemysław Błocho, Jolanta Bodziony, Janina Bugno, Andrzej Bykiewicz, Agnieszka Cyboroń, Dominika Dąblewska, Danuta Dec, Wiesław Dziedzic, Wanda Filipowska, Karolina Gabinek , Weronika Gętkowska, Aleksandra Kaczocha, Patrycja Kańka, Martyna Kolbusz, Barbara Kot, Zuzanna Kozioł, Lena Kozioł, Anna Kruk, Anna Kuc, Oliwia Kusek, Julia Kuta, Oliwia Kwaśniak, Maksym Kryvonis, Magdalena Łątka, Lilianna Małochleb, Oliwia Mamala, Aleksandra Mróz, Karolina Padło, Julia Pajewska, Gabriela Podrgórska, Paulina Pojasek, Anna Staniszewska, Aneta Świdzińska, Gabriela Tajchner, Mariia Tryhub, Łucja Wantuch, Weronika Wydro, Dominika Wróbel, Weronika Zuchowska Edmund Zuchowski, Julia  Zyguła, Jadwiga Zabiega, Krystyna Mikuła, Irena Łapińska.

Szkolny koordynator projektu: Małgorzata Kornaś