Inwestycje w 2020 roku

2020-12-29 00:00
Inwestycje w 2020 roku

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych kończy rok 2020 dużymi inwestycjami. Podczas tego trudnego roku udało się wiele zrobić, aby poprawić bazę szkoły oraz upiększyć jej obejście. Zupełnie nowy korytarz z przejściem z szatni do szkoły, pomieszczenia socjalne, archiwum, wyposażenie pracowni carvingu oraz nowiutka pracownia grafiki. Ponadto: w szkolnym internacie całkowita wymiana dachu wraz z ociepleniem, zupełnie nowa posadzka na II piętrze korytarza, odnowiona klatka schodowa, odremontowany, wcześniej nieużywany pokój nr 7. Otoczenie szkoły zyskało wspaniały mural Jana Pawła II, a przy nim nietuzinkową ławkę. Do szkolnej szatni prowadzą nowe, bezpieczne schody, które okala piękna barierka, podobnie wejście do poradni. Nowa kostka wokół szkoły oraz właśnie montowane latarnie zewnętrzne przy budynku szkoły oraz internatu. Przy internacie podobnie jak przy szkole wysłużoną trelinkę zastąpiła nowiutka kostka. Poza tym trwa jeszcze remont pralni w szkolnym internacie.
Ogromne podziękowania dla Zarządu Powiatu Tarnowskiego za przychylne szkole decyzje, podziękowania dla Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Pana Pawła Smolenia. Inwestowanie w szkołę przynosi efekt w naborze do szkoły oraz w budowaniu jej jakości.

Zagospodarowanie terenu wokół szkoły możliwe było dzięki wspaniałej współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie na czele z Panią Dyrektor Anna Górską dzięki temu, że w budynku szkoły od stycznia 2021 zacznie funkcjonować Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Ośrodek mieści się w strukturach organizacyjnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.