Zagraniczne praktyki zawodowe w hiszpańskiej Maladze

2021-11-18 00:00
Zagraniczne praktyki zawodowe w hiszpańskiej Maladze

W dniach  03 października -  16 października 2021r. druga grupa uczniów Technikum Logistycznego oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych   Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu przebywala na praktykach zagranicznych w hiszpańskiej Maladze.

Wyjazd uczniów i nauczycieli  odbył się w ramach projektu „ Młodzi mistrzowie konkurencyjni na europejskich rynkach pracy”, realizowanego ze środków programu
Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Zagraniczne praktyki zawodowe rozpoczęły się spotkaniem z przedstawicielem organizacji przyjmującej Panią Rose Bennett, na którym uczniowie i nauczyciele zostali poinformowani o zasadach pobytu w miejscach zakwaterowania oraz odbywania praktyk.
Uczniowie zdobywali doświadczenia pracując w restauracjach hiszpańskich i instytucjach logistycznych w Maladze. W ramach wyjazdu zrealizowane zostały dwie wycieczki programowe, na których uczniowie i nauczycieli poznali najważniejsze zabytki Malagi oraz zwiedzili „białe miasteczko” Frigiliana oraz miejscowość o nazwie Nerja ze słynnym „Balkonem Europy”.

Dwutygodniowe praktyki zaowocowały uzyskaniem nowych kompetencji zawodowych dla obu grup uczniów, rozwinięciem umiejętności językowych i poznawczych, uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w praktykach oraz referencje od swoich pracodawców. Przygotowane zostały dla nich również certyfikaty Europass Mobility.

Opiekunami  grupy były  mgr Ewa Żybura - Koordynator Programu Erasmus + oraz  mgr Lidia Jarońska

Program Erasmus + daje ogromne możliwości rozwoju edukacyjnego tak dla uczniów,
jak i nauczycieli Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.