O realizmie magicznym w literaturze

2022-06-15 00:00
O realizmie magicznym w literaturze

Co mają ze sobą "Sto lat samotności" Marqueza i wczesne powieści O. Tokarczuk? Dlaczego "realizm magiczny" to oksymoron? Gdzie leży  Macondo (i czy w ogóle istnieje) i co ma wspólnego z magią Wojnicza? Uczniowie klasy 3LO oraz 3TL5 mieli unikalną możliwość znalezienia odpowiedzi na te pytania, uczestnicząc w w drugim z cyklu zaplanowanych w najbliższym czasie wykładów naukowców Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego. Tym razem gościliśmy dr hab. Małgorzatę Chrobak, prof. UP z Katedry Literatury Polskiej XX-XXI wieku i Krytyki Artystycznej. Pani Profesor specjalizuje się w badaniu związków między mitem, baśnią, a literaturą. Wykład miał interaktywną formę zdalną. Kolejne spotkania z polonistami z Uniwersytetu Pedagogicznego już w konwencji tradycyjnej zaplanowane są na wrzesień i październik.