Zakończenie projektu "Nowoczesna szkoła – zajęcia online IV edycja

2022-06-15 00:00
Zakończenie projektu "Nowoczesna szkoła – zajęcia online IV edycja

Uczennice i uczniowie klasy pierwszej liceum odebrali zaświadczenia o ukończeniu projektu Nowoczesna Szkoła Online w obszarze: język angielski. W ramach projektu młodzież uczestniczyła w trzydziestu godzinach zajęć on-line. Zajęcia zorganizowano w trzech blokach: pierwszy poświęcony był związkom języka z kulturą. W drugim bloku uczniowie poznawali kulturę i literaturę anglosaską. Ostatni, największy blok zajęć, stanowiły praktyczne ćwiczenia związane z akcentem i wymową języka angielskiego.
 Projekt Nowoczesna Szkoła Online stworzył uczniom i uczennicom możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, uczelni, która zmieniła właśnie nazwę na Akademia Nauk Stosowanych. Młodzież odwiedziła uczelnię w ramach projektu. Uczniowie i uczennice mieli okazję zwiedzić budynki uczelni, w tym laboratoria chemiczne w gmachu biblioteki.
Nowoczesna Szkoła Online to nie tylko inwestycja w młode pokolenie, ale również inwestycja w długofalowy rozwój naszej szkoły. Służyć temu mają zakupione w ramach projektu nowoczesne tablety. Zakup ten jest kolejnym krokiem w procesie cyfryzacji naszej szkoły. Z projektu Nowoczesna Szkoła Online korzystali uczniowie klasy pierwszej liceum, jednak tablety będą służyć wszystkim uczniom naszej szkoły.

Projekt realizowany w ramach Działania 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020 finansowany ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej i Budżetu Państwa.