Obchody Narodowego Święta Niepodległości

2022-11-11 00:00
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

„MOJA NIEPODLEGŁA” - 104 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowała młodzież klas mundurowych ZSLiT w Wojniczu podczas wojnickich Obchodów Święta Niepodległości

Młodzież klas mundurowych jak corocznie wzięła udział w Wojnickim Święcie Niepodległości by uczcić 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się  uroczystą Mszą św. za Ojczyznę w Kolegiacie Wojnickiej z udziałem poczt ów sztandarowych w tym pocztu sztandarowego ZSLiT w Wojniczu oraz delegacji jednostek samorządowych  i stowarzyszeń. Nie mogło zabraknąć zatem delegacji członków nowo powstałego przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych  Klubu Historycznego „Niezłomni” im. Żołnierzy Wyklętych.
Następnie uczestnicy uroczystości udali się w przemarszu niepodległościowym pod Pomnik Niepodległości w Wojniczu, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

ZSLiT w Wojniczu reprezentowali uczniowie klasy 2 LO wojskowego, 3 LO wojskowego i 1 Oddziału Przygotowania Wojskowego. Poczet flagowy został wystawiony również przez uczniów klasy mundurowej ZSLiT w Wojniczu.

Jesteśmy dumni, że swoja postawą możemy kształtować współczesny patriotyzm wśród młodego pokolenia i społeczności lokalnej. Bo jak powiedział Seneka Młodszy:” Ojczyznę kocha się nie dlatego, że jest wielka, ale że jest własna”