Olimiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

2022-11-23 00:00
Olimiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W dniu 22 listopada 6 uczniów klasy 3 Technikum Żywienia przystąpiło do Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych .

Olimpiada ma na celu:

• propagować przezorność ubezpieczeniową i solidarność międzypokoleniową,
  • pobudzać i rozwijać zainteresowania uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką ubezpieczeń społecznych,
  • upowszechniać wiedzę o ubezpieczeniach społecznych.

Program Olimpiady skorelowany jest z podstawą programową kształcenia ogólnego w zakresie przedmiotów realizowanych w szkołach ponadpodstawowych (liceach ogólnokształcących, branżowych szkołach I i II stopnia i technikach), a w szczególności: wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości, historii i teraźniejszości.

Uczniowie  ,którzy osiągnęli najwyższy wynik oraz przeszli do II  etapu to: Kwaśniak Katarzyna, Tomasz Milówka oraz Magdalena Suder.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.