„W kręgu mitów i kultury antycznej” – konkurs antyczny

2023-01-09 00:00
„W kręgu mitów i kultury antycznej” – konkurs antyczny

Już po raz siedemnasty Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie organizuje konkurs „W kręgu mitów i kultury antycznej”.

Tematyka konkursu obejmuje:

• Mitologię grecką – rozdziały: Tułaczka Odyseusza, Wyprawa Argonautów, [w:] J. Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian, Wydawnictwo Puls

• Związki frazeologiczne, np: pięta Achillesa, koszula Dejaniry

• Codzienność starożytnych Greków (na podstawie prelekcji i skrótów wykładów przygotowanych przez organizatora konkursu).

Zainteresowani mogą zgłaszać się do p. Barbara Ludwiczak, do 16 stycznia. Każda szkoła może zgłosić 10 uczestników. W przypadku większej liczby zgłaszających zorganizowany zostanie etap szkolny. Uczestnicy napiszą test kwalifikacyjny z wybranych rozdziałów Mitologii greckiej (Tułaczki Odyseusza i Wyprawy Argonautów).

Uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni ocenami bardzo dobrymi lub/i celującymi (cząstkowymi) z języka łacińskiego i kultury antycznej. Ponadto na laureatów czekają nagrody rzeczowe oraz oceny celujące na koniec roku.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w antycznej przygodzie!