Uczniowie ZSLiT w Wojniczu na projekcji filmu „MISTRZ”

2021-09-11 00:00
Uczniowie ZSLiT w Wojniczu na projekcji filmu „MISTRZ”

W dniu 10 września 2021r. ramach edukacji patriotycznej i historycznej  dla szkół powiatu tarnowskiego 150 uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu wraz z nauczycielami miało możliwość uczestniczenia w seansie filmowym „Mistrz”  w reżyserii Macieja Barczewskiego. Polski, biograficzny film opowiadający historię legendarnego pięściarza Tadeusza Teddy’ego Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau wywarł ogromne emocje i poruszył serca uczniów. Była to wspaniała lekcja historii, a zarazem kształtowania postawy obywatelskiej wśród młodzieży. Zatem z niecierpliwością czekamy na kolejne seanse.