Warsztaty weekendowe, 3-5 czerwca 2022

2022-06-10 00:00
Warsztaty weekendowe, 3-5 czerwca 2022

W dniach 3-5 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3 Lpw  uczestniczyli w warsztatach weekendowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie . Formą wsparcia była biologia oraz umiejętność  pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy. Zajęcia były zorganizowane  dla liceów ogólnokształcących i techników, biorących udział w przedsięwzięciu „Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej  – nowy model nauczania” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Typ projektu A. Koordynacja działań związanych z realizacją małopolskiej chmury edukacyjnej – projekt pozakonkursowy 10 oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna, będący częścią składową całościowego przedsięwzięcia pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna”.

Podczas zajęć z biologii uczennice  miały  możliwość uczestniczyć w ćwiczeniach w laboratoriach uniwersyteckich ,obserwując i analizując  skład chemiczny roślin a następnie zwiedzając Ogród Botaniczny zaobserwować w naturze wcześniejsze doświadczenia . Natomiast młodzież odbywająca zajęcia z umiejętności  pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy brała udział w wykładzie oraz grze miejskiej ,której celem było kształtowanie umiejętności  współpracy oraz podejmowanie decyzji w grupie.

Uczestnicy wrócili  zadowoleni, pełni nowych naukowych doświadczeń .