Zaproszenie do udziału w VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego PATRIA NOSTRA

2023-02-11 00:00

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw patriotycznych i aktywności obywatelskiej. Formuła Konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych. Realizacja prac konkursowych pozwala na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji historycznej oraz utrwalaniu tradycji i dziedzictwa narodowego.

Prace wykonane w ramach Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra to krótkie 50-cio sekundowe filmy i animacje prezentujące ważne wydarzenia z historii naszego kraju, wykonane różnymi technikami- poczynając od statycznych, ręcznie rysowanych plansz, poprzez animację poklatkową, film z udziałem aktorów (przeważnie samych uczniów) aż po tzw. Machinimę- animacje generowane z wykorzystaniem silników gier komputerowych. Dotyczą one wydarzeń z jednego z 52 tygodni w roku. Tematy przydzielane są według kolejności zgłoszeń, na podstawie listy ułożonej w porządku chronologicznym.

Każdy z konkursów zakończony będzie uroczystą Galą Finałową podczas której laureaci otrzymają nagrody finansowe oraz replikę szabli dla swojej szkoły. Ponieważ, naszą zasadą jest nagradzanie wszystkich osób biorących udział w konkursie,  każdy uczestnik otrzyma torbę wypełnioną nagrodami niezależnie od zajętego miejsca.

WAŻNNE TERMINY:

REJESTRACJA do 31 marca