Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

PO WER - O projekcie

bez-tytulu.png

Praktyki zawodowe w Niemczech 

 Projekt i dofinansowanie

Rozpoczęliśmy realizację projektu pt. Będziemy dobrzy w naszej pracy – zbieramy doświadczenia w Niemczech. Projekt jest realizowany w ramach programu PO WER - Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój. Program PO WER  jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) realizując projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ze środków PO WER dofinansowała projekty, które przeszły pozytywnie procedurę selekcji: ocenę formalną i merytoryczną w programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 Mobilność edukacyjna w konkursie w latach 2017 i 2018, ale nie zostały zaakceptowane do realizacji ze względu na wyczerpanie środków finansowych na ten cel i zostały wpisane na listę rezerwową.

Nasz projekt został zaakceptowany i będzie realizowany na zasadach Erasmus+ ale jest dofinansowany ze środków PO WER. Projekt będzie realizowany w okresie 16 miesięcy w terminie 01.12.2018r -31.03.2020r. Kwota przyznanej dotacji wynosi: 299 219,25 PLN

Przebieg i realizacja projektu

Zgodnie z założeniami projektu nasi uczniowie z klas TŻiUG oraz TL będą mogli wyjeżdżać na 4- tygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec. Jako nowość w naszym projekcie pojawiła się oferta Erasmus Pro czyli wyjazd na 3 miesięczny staż zawodowy w niemieckich przedsiębiorstwach. Z tej oferty skorzystają 2 pełnoletnie uczennice z klasy TŻiUG.

W Niemczech współpracujemy z naszym dotychczasowym partnerem firmą Siegmundsburger Haus Werraquelle (SHW) GmbH, która organizuje praktyki zawodowe na terenie Niemiec. Przedstawiciele firmy SHW przeprowadzają przygotowanie mentalne uczniów, na którym omawiane są różnice kulturowe oraz ważne kwestie formalne związane z wyjazdem i pobytem uczniów w Niemczech.

Miejsca praktyk zlokalizowane są w okolicach Turyngii. Uczniowie odbywają praktyki w renomowanych hotelach, restauracjach, firmach spedycyjnych i magazynach. Każdy ma zapewnione zakwaterowanie, transport, wyżywienie, oraz kieszonkowe. Praktykanci mają możliwość poznać niemieckich pracodawców, zdobyć  doświadczenie zawodowe oraz doskonalić znajomość języka niemieckiego w komunikacji codziennej i branżowej. Praktyka obejmuje pięciodniowy tydzień pracy, pozostałe dwa dni wolne można  wykorzystać na odpoczynek,  zwiedzanie miasta i okolic oraz na integrację z rówieśnikami z innych krajów.

Przed wyjazdem każdy uczeń uczestniczy w bezpłatnym kursie językowym, a na zakończenie praktyk otrzymuje dokument Europass-Mobilność oraz Europass-Paszport Językowy, które są uznawane w całej Unii Europejskiej.

Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu informuje, iż w wyniku zapytania ofertowego na „Przewóz pomiędzy Polską a Turyngią (Niemcy), Turyngią a Polską – praktyki uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu” wyłoniony został przewoźnik:

“BAJGO” Usługi Transportowe i Turystyczne
Grażyna Ogińska
33 – 101 Tarnów, ul. Batalionów Chłopskich 28
NIP: 873-185-92-73
REGON: 850468570