Wyjazd na zajęcia z geografii na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

2023-03-08 00:00
Wyjazd na zajęcia z geografii na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wyjazd na zajęcia z geografii na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna w Powiecie Tarnowskim 2022/2023”,
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020 Priorytet X, Działanie 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna .

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to wieloletnie przedsięwzięcie finansowane z funduszy UE, którego celem jest przekazywanie wiedzy oraz przybliżania uczniom osiągnięć naukowych uczelni wyższych. W ramach przedsięwzięcia prowadzone są m.in. wirtualne i rzeczywiste zajęcia w postaci wykładów i ćwiczeń.
W dniu 2 marca 2023 roku, uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego uczestniczący w projekcie z przedmiotu geografia, brali udział w zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Tematami poruszanymi podczas spotkania przez Panią mgr Katarzynę Rotter-Jarzębińską były:

1. Zrównoważona turystyka – wspólna odpowiedzialność.
  2. Odpowiedzialny turysta - zrównoważony turysta.

W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się i wzięcia udziału w dyskusji na takie tematy jak:

• znaczenie wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju turystyki,
  • działań podejmowanych przez władze lokalne i regionalne w celu zrównoważonego rozwijania turystyki .

Ponadto zapoznali się z przedsięwzięciami podejmowanymi przez podmioty turystyczne w celu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki oraz oceniali zachowania turystyczne jako sprzyjające lub niesprzyjające wdrażaniu zrównoważonego rozwoju turystyki.

Zajęcia były ciekawą formą współpracy z wyższą uczelnią, dając możliwość zapoznania się z kolejnym etapem kształcenia.