Wystawa poświęcona bohaterom, którzy zginęli ratując życie innym.

2023-06-01 00:00
Wystawa poświęcona bohaterom, którzy zginęli ratując życie innym.

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”- Wystawa poświęcona bohaterom, którzy zginęli ratując życie innym.

W dniu 31 maja uczniowie klasy mundurowej mieli zaszczyt uczestniczyć w otwarciu wystawy zatytułowanej „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”, poświęconej bohaterom, którzy podczas pełnionej służby oddali swoje życie by ratować życie innych. Wystawa została wyeksponowana w Akademii Tarnowskiej.

Wystawie towarzyszyły liczne prelekcje ściśle związane z tematyką. Uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki działań służb PSP poza granicami państwa. Prelekcje o tej tematyce wygłosił st. bryg. Sławomir Wojta. Kolejny wykład dotyczył działań policji poza granicami państwa i został wygłoszony przez insp. W stanie spoczynku Henryka Koziała.

Uczniowie mogli również zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym służb mundurowych.