Warsztaty weekendowe z informatyki w ramach „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – nowy model nauczania”

2023-06-06 00:00

„Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

W ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” zostały zorganizowane wyjazdowe  warsztaty weekendowe edycja wiosna 2023 r.  dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna.

Z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu od 02-04 czerwca 2023 roku w warsztatach w Suchej Beskidzkiej uczestniczyło 20 uczniów klasy pierwszej i drugiej liceum.

Zajęcia zostały poprowadzone przez pracownika naukowego z Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość projektowania wybranego przedmiotu oraz zapoznania się z drukowaniem 3D w praktyce.

Oprócz zajęć uczestniczyli również w programie naukowym , gdzie brali udział w zwiedzaniu miasta z przewodnikiem oraz zwiedzali Zamek Królewski oraz Muzeum Miejskie w Suchej Beskidzkiej.

Uczniowie wrócili pełni naukowych inspiracji oraz fantastycznych wrażeń .