Podsumowanie projektu „Mój rozwój – moja przyszłość II”

2023-06-28 00:00
Podsumowanie projektu „Mój rozwój – moja przyszłość II”

Wraz z końcem roku szkolnego dobiega również końca projekt „Mój rozwój moja przyszłość II”. Dzięki różnorodnym formom wsparcia młodzież mogła uzupełniać braki edukacyjne, rozwijać zainteresowania, a także pogłębiać wiedzę.
W ramach projektu odbywały się:
- zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki i języka niemieckiego,
- zajęcia rozwijające uzdolnienia z chemii, geografii, języka angielskiego,
- koła naukowe z informatyki i umiejętność uczenia się,
- koła zainteresowań z wykorzystaniem VR z chemii i geografii.
- wyjazdy edukacyjne z chemii i geografii.
Wsparciem zostali objęci również nauczyciele, którzy mogli uczestniczyć w szkoleniach: „Pozytywna dyscyplina w klasie szkolnej. Komunikacja-kierowanie-motywacja”, „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w mojej szkole”, „Rozwijanie umiejętności uczenia się wśród uczniów”, „Wykorzystanie VR i AR na zajęciach szkolnych”, „Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami i trudnościami w nauce”.
Udział w projekcie sprawił, że szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt – 45 laptopów, 2 zestawy multimedialne (tablica głośniki, projektor), 2 tablice interaktywne, głośniki do laptopa, radiomagnetofony, krzesła, stojak na mapy, kalkulatory proste, vademecumy i atlasy, tablicę akademicką, zestaw startowy, gogle VR.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby szkoła mogła uczestniczyć w projekcie, umożliwiając tym samym rozwój uczniom i nauczycielom, a także wzbogacenie zaplecza dydaktycznego placówki.