BohaterON

2023-11-07 00:00
BohaterON

ZSLiT w Wojniczu i Klub Historyczny „NIEZŁOMNI” im. Żołnierzy Wyklętych przy ZSLiT w Wojniczu bierze udział w projekcie (ogólnopolskiej kampanii) „BohaterON”

Jest to uhonorowanie i bezpośrednia pomoc uczestnikom powstania warszawskiego oraz promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX w.
Dzięki tej kampanii uczniowie będą mogli w atrakcyjny sposób poznawać historię i budować swoją tożsamość narodową. Kampania ta niesie za sobą zarówno korzyści dla ucznia jak i nauczyciela.

Nauczyciele biorący udziału w kampanii BohaterON będą mieli możliwość:

• poznania ciekawych metod i narzędzi do angażowania uczniów w zajęcia,
  • dostępu do bezpłatnych scenariuszy zajęć i materiałów edukacyjnych z zakresu historii XX w. i edukacji patriotycznej,
  • otrzymania imiennego zaświadczenie potwierdzające koordynowanie akcją w szkole.

Uczniowie zaś:

• zobaczą ciekawe i atrakcyjne lekcje tematyczne, pokazujące, że historia nie jest nudnym przedmiotem,
  • pozyskają współczesne i nowoczesne spojrzenie na patriotyzm, przekonujące, że nie jest to coś archaicznego i wstydliwego,

Ciekawy element projektu to rozwój u uczniów nie tylko postaw patriotycznych ale i umiejętności artystycznych w tym wokalnych. Uczniowie na żywo „Włączą historię”. Wykonają bowiem piosenkę promującą akcję BohaterON. Wyśpiewają lub wytańczą utwór WŁĄCZ HISTORIĘ!, nagrają swój występ i podzielą się nim w mediach społecznościowych z hasztagami #włączhistorię i #bohateron.

Nie czekaj.

Już teraz włącz się do akcji!

Zwyczajnie „ Włącz historię ….swojego Narodu.

Więcej informacji o projekcie BohaterON w Twojej Szkole znajduje się na stronie https://bohateronwtwojejszkole.pl/..