Mikołajkowe zwiedzanie Krakowa klasy 1 SP

2023-12-07 00:00
Mikołajkowe zwiedzanie Krakowa klasy 1 SP

6 grudnia 2023 roku klasa 1 SP wzięła udział w zwiedzaniu Sieci Badawczej Łukasiewicza- Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Rynku Krakowskiego.

Uczniowie mieli możliwość poznania historii Polskiego hutnictwa oraz uczestnictwa w pokazie ręcznego formowania szkła „na żywo", pozwalające z bliska poznać fascynujący proces powstawania szkła.

Po ciekawej prelekcji udaliśmy się na Rynek Krakowski, gdzie magiczny czas spędziliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz zwiedzaniu w Kościele Mariackim ołtarza Mariackiego dzieła Wita Stwosza, uchodzącego często za najważniejsze dzieło sztuki, jakie posiadamy w Polsce.

Uczniowie miło spędzili czas w świątecznym oraz mikołajkowym nastroju.