Przekaż 1,5% podatku

2024-01-26 00:00
Przekaż 1,5% podatku

Gorąco zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz działającego przy naszej Szkole Stowarzyszenia EduWojnicz. Można to zrobić wpisując w odpowiednich polach deklaracji PIT:

• numeru KRS: 0000270261
  • celu szczegółowego: STOWARZYSZENIE EDUWOJNICZ 16522
  • kwoty wyliczonego 1,5% podatku

Zebrane środki chcemy przeznaczyć na sfinansowanie naszym uczniom udziału w zajęciach pozalekcyjnych oraz rozwijających zainteresowania, wesprzeć w wyrównywaniu szans edukacyjnych, stworzyć dla nich zieloną strefę relaksu i miejsca do wypoczynku, doposażyć Szkołę i internat w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Na profilu Stowarzyszenia utworzonym na stronie Fundacji „Młodzi Młodym” (organizacji pożytku publicznego, za pośrednictwem której będziemy zbierać środki z 1,5% podatku), można pobrać bezpłatny program do rozliczenia PIT, a także przekazać nam indywidualna darowiznę.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu – EduWojnicz zostało powołane przez grupę nauczycieli ZSLiT w styczniu 2021 roku. Organizacja powstała po to, aby m.in. wspierać i promować działalność dydaktyczno - wychowawczą oraz wszechstronny rozwój uczniów, udoskonalać bazę i infrastrukturę placówki, a także propagować, popularyzować i dokumentować dorobek i osiągnięcia Szkoły, jej uczniów i absolwentów oraz kadry dydaktycznej we wszystkich dziedzinach życia społecznego, oświatowego, naukowego, kulturalnego, sportowego. Ważnym zadaniem jest podejmowanie i prowadzenie działań w obszarze udzielania pomocy uczniom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans, działalności charytatywnej, inicjatyw wspomagających rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, turystyki i krajoznawstwa, działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy międzynarodowej.

Do tej pory udało nam się zrealizować szereg projektów, dzięki którym nasza młodzież miała możliwość rozwijać m.in. swoje pasje sportowe, społeczne, artystyczne, na co Szkoła zwyczajnie nie ma środków. Z każdym rokiem pojawiają się jednak nowe potrzeby, dlatego wszystkich życzliwych naszej Szkole, zachęcamy do wsparcia działalności Stowarzyszenia EduWojnicz poprzez przekazanie 1,5 % swojego podatku lub indywidualnej darowizny.