Audentes fortuna iuvat czyli Los sprzyja śmiałym!

2024-04-14 00:00
Audentes fortuna iuvat czyli Los sprzyja śmiałym!

Zakończyły się zmagania naszych reprezentantek i reprezentantów w konkursie „W kręgu mitów i kultury antycznej”. Etap wojewódzki konkursu odbył się w czwartek, 4 kwietnia, w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Drużyna z naszej szkoły napisała trudny test, którego tematyka obejmowała wybrane zagadnienia z mitologii rzymskiej, teatru antycznego oraz recepcji antyku.

Warto również wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy uczennice naszej szkoły zgłosiły się do konkursu plastycznego „Mity greckie – opowieści lasów i łąk”. Wiktoria Topolska z klasy II OPW oraz Anna Ziewacz z klasy III TAŻ wykonały prace inspirowane mitologią grecką.

Wyniki obydwu konkursów za miesiąc! Raz jeszcze serdecznie gratulujemy pasji i zaangażowania wszystkim, którzy wzięli udział w szlachetnym współzawodnictwie!